Tauragės rajono savivaldybė - straipsniai :Tauragės rajono savivaldybėje – projekto ,,Išmanusis miestas IV“ dalyviai
Renginių kalendorius
Sausis
    2018     
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Renginiai
Ritos Dambrauskaitės poezijos knygos pristatymas
2018-01-18 17.00 
Vieta:  B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje
Spektaklis „Melagių pilis“
2018-01-18 13:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Muzikinė programa „Dainuosma mudu abudu“
2018-01-18 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Giulijos gyvo garso koncertas „Iš širdies į širdį“
2018-01-19 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Cirkas
2018-01-20 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Naujienos
Tauragės rajono savivaldybėje – projekto ,,Išmanusis miestas IV“ dalyviai

Sausio 18 dieną Tauragės rajono savivaldybėje lankysis projekto ,,Išmanusis miestas IV“ dalyviai: Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos universitetų, Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų ir dėstytojų komandos, kurios prisidės prie Tauragės miesto įvaizdžio formavimo, sporto arenos, hipodromo projektavimo. Siekiant suaktyvinti viešąjį gyvenimą  ypač svarbu kurti laisvalaikio ir pramogų erdves.

Tauragės ateities projektas – sporto arena, kuri būtų naudojama sportinei ir kultūrinei veiklai. Pagrindas galėtų būti pritaikytas įvairioms sporto šakoms (tinkliniui, krepšiniui, tenisui ir kt.). Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai įsitikinę kad, projektuojant sporto areną, dizainas ir novatoriškos funkcijos yra raktas į sėkmę.

Pasak Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio, savivaldybė džiaugiasi galimybe dalyvauti projekte ir mano, kad tai – puiki proga miestui atsinaujinti, o  jauniems, aktyviems, pilietiškiems miestiečiams – didelė laisvalaikio praleidimo įvairovė ir galimybė prasmingai leisti laisvą laiką niekur neišvažiuojant.

 „Tauragės savivaldybėje aktyviai plėtojamas žaliasis sektorius, esame išsikėlę tikslą tapti ekologiškiausia savivaldybe Lietuvoje, galbūt net Baltijos šalyse, todėl tikimės, kad studentai pateiks racionalių ir naudingų pasiūlymų  – teigia meras Sigitas Mičiulis.

Kauno technologijos universiteto komandos nuomone, jų pranašumas – skirtingoms specialybėms atstovaujantys žmonės, kurie džiaugiasi, kad bus galimybė pasireikšti visiems. Jų laukia iššūkis – nenaudojamą vietą, didžiulę teritoriją, paversti lankytina tauragiškių zona ir turistų traukos centru. KTU komandos nariai, nepaklusdami seniems, nusistovėjusiems architektūros suvokimo formalumams, kurs itin įspūdingus ir neįprastus architektūrinius objektus.

Tvarkydamos miesto erdves KTU komandos vadovaujasi atsinaujinančių energijos šaltinių technologijomis ir konceptualiomis idėjomis, kurias galima pritaikyti ne tik „Išmaniojo miesto“ projektui, bet ir visai Lietuvai. Rezultatas bus tikrai puikus, nes į darbo procesą įsitraukia visų sričių būsimi specialistai.

Vadovaudamasis konkurso „Išmanusis miestas“ principais, žurnalas STRUCTUM jau ketvirtus metus  suburia pačius kūrybingiausius talentus  kurti, projektuoti ir formuoti Lietuvos miestų ir rajonų įvaizdį. Tapdami integruoto projekto dalimi, visi „Išmaniojo miesto IV“ dalyviai – viešasis ir privatus sektoriai, aukštųjų mokyklų atstovai – turi bendrą idėją ir siekia įgyvendinti savivaldybių planus atnaujinti miestų gyvenamąją aplinką.

Šių metų projektas ypatingas tuo, kad didžiausias dėmesys skiriamas ne tik tradicijos, urbanizacijos ir technologijos darnai, bet ir konkurse dalyvaujančių komandų novatoriškumui, originaliam požiūriui į miestą kaip į gyvą organizmą.

Šiemet projekte „Išmanusis miestas IV“ dalyvauja net aštuonių aukštųjų mokyklų (KTU, VGTU, VDA, VTDK, ASU, KU, KVK, VDU) studentai, dėstytojai, Klaipėdos r. mokinių komanda, Kėdainių, Lazdijų, Plungės, Tauragės, Kelmės, Radviliškio, Švenčionių r. savivaldybės, kurių teritorijoms šiuo metu jau rengiami techniniai projektai, vyksta realūs idėjų įgyvendinimo darbai.

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter


 
Tauragės rajono meras
SIGITAS MIČIULIS

 

MIESTAI PARTNERIAI